Katar u niemowląt i małych dzieci może powodować groźne powikłania.

Gdy Twój maluszek ma katar:

Chcesz mu pomóc? Dowiedz się jak!

8/10 mam
nie wie jak prawidłowo oczyścić
nos dziecka mającego katar.

*Badania przeprowadzone za pośrednictwem mediów społecznościowych na grupie 100 kobiet, deklarujących bycie matkami.

Sposobem, który wraz z lekarzami i farmaceutami, rekomendują Mamy Complete jest Metoda 3 Kroków. Opracowana przez markę Katarek, w oparciu o jej 10 letnie doświadczenie w walce z infekcjami kataralnymi u dzieci.

metoda 3 kroków

Krok 1 – Rozrzedzanie

Zaaplikuj do noska swojego dziecka Sól do Katarka – wydzielina stanie się rzadsza i łatwiejsza do usunięcia.

Krok 2 - Odciąganie

Użyj aspiratora Katarek Plus i odciągnij wydzielinę z nosa dziecka, po wcześniejszym rozrzedzeniu będzie to naprawdę proste i w pełni bezpieczne.

Krok 3 - Nawilżanie

Zadbaj o właściwą pielęgnację śluzówki w nosku dziecka i zaaplikuj Sól do Katarka również po odciąganiu wydzieliny.

74% lekarzy
pediatrów i neonatologów
rekomenduję Metodę 3 Kroków.
Skorzystaj z ich wiedzy i doświadczenia
i zacznij stosować ją u swojego dziecka.

*Badanie przeprowadzone wśród lekarzy pediatrów i neonatologów w trakcie konferencji medycznych w Poznaniu w listopadzie 2016 r.

Rozrzedzanie

Rozrzedzanie – ma na celu ułatwienie oczyszczenia nosa dziecka i zapobieganie niebezpiecznym komplikacjom.

Rozrzedzanie

Krok pierwszy to przygotowanie nosa maluszka do usunięcia z niego wydzieliny. Jest to bardzo ważny etap. W celu wykonania go w sposób prawidłowy, należy zastosować Sól do Katarka, która jest roztworem 0,9% NaCl. Dzięki temu zmniejszy się gęstość wydzieliny i będzie ona łatwiejsza do usunięcia, a błona śluzowa nosa zostanie oczyszczona również z zanieczyszczeń fizycznych, chemicznych, alergenów i patogenów. Warto podkreślić, że zaschnięta lub gęsta wydzielina, poza obrzękiem błony śluzowej, jest jedną z przyczyn niedrożności ujść zatok u dzieci. W konsekwencji jest to przyczyną nasilenia objawów choroby, powstawania powikłań, przedłużania się czasu trwania dolegliwości oraz ich nawrotów. Przeprowadzone badania kliniczne wskazują, że użycie roztworu soli fizjologicznej w procesie oczyszczania nosa dziecka, wpływa pozytywnie na proces usuwania wydzieliny, skrócenie okresu chorobowego u dziecka, a także zmniejszenie ilości nawrotów infekcji kataralnych.
Jak wykonać krok pierwszy?
Zaaplikuj po 2-3 krople Soli do Katarka do każdej dziurki noska dziecka. Najlepiej wykonaj to w pozycji leżącej dziecka, żeby roztwór mógł dostać się do zalegającej wydzieliny.

Odciąganie

Odciąganie – jest kluczowym etapem w usuwaniu wydzieliny z nosa dziecka, za pośrednictwem aspiratora Katarek.

Odciąganie

Krok drugi to moment kluczowy w oczyszczaniu nosa u dziecka. Właśnie ten etap odpowiada za prawidłowe i skuteczne udrożnienie dróg oddechowych. W celu przeprowadzanie procesu efektywnie i w pełni bezpiecznie ,zastosowany powinien być aspirator marki Katarek, wchodzący w zestaw do Metody 3 Kroków – Katarek Complete. Aspirator umożliwia dzięki sile ssącej odkurzacza, jednostajne i szybkie usunięcie wydzieliny. Dodatkową zaletą tej metody jest całkowity brak kontaktu rodzica z wydzieliną, dzięki czemu może on uniknąć zarażenia się infekcją od dziecka, a co za tym idzie zminimalizować nawroty choroby u malucha. Siła ssania aspiratora Katarek jest na poziomie najniższego poziomu ssania laryngologicznego ssaka, co pokazuje jasno, że jest on dla dzieci w pełni bezpieczny. Usunięcie wydzieliny jest podstawą do skutecznej terapii w infekcji kataralnej u dzieci, zapobiega to powikłaniom i skraca okres choroby u dzieci. Jak wykonać krok drugi? Zamocuj aspirator Katarek do rury od odkurzacza, ustaw odpowiednią siłę ssania, a następnie przykładając do jednej, a następnie drugiej dziurki noska dziecka odessij katar. Pamiętaj, żeby nie wkładać końcówki aspiratora do nosa dziecka i każdorazowo po odciąganiu umyć aspirator zgodnie z załączoną instrukcją.

Nawilżanie

Nawilżanie – odpowiada za prawidłową pielęgnację błony śluzowej nosa, skracając proces infekcji.

Nawilżanie

Zakończeniem Metody 3 kroków jest prawidłowe zadbanie o śluzówkę nosa dziecka. W tym celu należy zapewnić jej prawidłowe nawilżenie po etapie oczyszczania. Błona śluzowa posiada szereg mechanizmów chroniących ją przed uszkodzeniem, jednak w trakcie choroby dochodzi często do ich upośledzenia. Wpływa to na zaburzenia w wydzielaniu śluzu, co w efekcie przedłuża proces infekcji, a także doprowadza do powikłań i nawrotów choroby. Dlatego też nawilżanie błony śluzowej Solą do Katarka, która jest roztworem 0,9% NaCl, jest tak istotne i powinno być stosowane jako element uzupełniający w terapii infekcji kataralnych. Zapewnia to przywrócenie prawidłowej gęstości śluzu, dzięki nawilżenie błony śluzowej. Jak wykonać krok trzeci? Po odciągnięciu wydzieliny za pomocą aspiratora, zaaplikuj do każdej z dziurek noska dziecka po 2-3 krople Soli do Katarka w celu nawilżenia śluzówki. Wypływający nadmiar wytrzyj chusteczką.

Zastosowanie Metody 3 Kroków zapewni Twojemu dziecku:

Prostą drogę do zdrowego noska dziecka pokonasz w 3 krokach.

Metodę 3 kroków już znasz! Poznaj produkty, które pozwolą Ci ją zastosować.

Katarek Complete

Główny bohater naszej Metody 3 kroków. Dzięki niemu najskuteczniej pozbędziesz się wydzieliny, która utrudnia Twojemu maleństwu oddychanie. Produkt jest rekomendowany od lat przez lekarzy i stosowany w całej Polsce przez mamy - Mamy Complete.

Sól fizjologiczna Katarek

To ona pozwoli Ci na wykonanie pierwszego i ostatniego kroku. Zarówno rozrzedza wydzielinę jak i nawilża śluzówkę noska dziecka. Proponujemy Ci produkt w pełni bezpieczny dla Twojego maleństwa, już od pierwszego miesiąca życia, w łatwych do aplikacji ampułkach.